TAJNIKI FOTOGRAFII DZIECIĘCEJ

TAJNIKI FOTOGRAFII DZIECIĘCEJ

Dziś – MY – czyli mistrzynie 3-minutowych sesji aparatem… telefonicznym  RADZIMY jak zrobić niezłą fotę z kawałkiem pizzy w jednej ręce, kawą w drugiej i zasmarkaną chusteczką Zochy/Dżonasa w trzeciej… Bez lampy błyskowej i przy świetle do dupy.

Popularny pogląd – że potrzebny jest mega aparat (przynajmniej za zylion zeta) oraz sprzyjające warunki atmosferyczne – z katem padania światła na czele – to niezupełnie prawda… Intuicyjnie czujemy, że tajniki dobrej fotografii (dziecięcej!) leżą ZUPEŁNIE gdzie indziej… 😀  Ujmiemy je dla Was w kilku krótkich punktach:

  1. Dzieciaki muszą się naprawdę dobrze bawić a nie udawać zabawę. Sztuczniznę każdy wyczuje. Rada praktyczna: jeśli chcecie zaprezentować np. tył ubranek – polecamy szukanie na ścianie robaków/pająków ewentualnie dziur w płocie.
  2. Fajnie gdy FACJATY dzieci wyrażają jakieś emocje. Proponujemy wszcząć jakąś kontrolowaną awanturę. Z dużym prawdopodobieństwem uzyskamy pełen wachlarz EMOfaz: narastająca złość/wściekłość, szczyt furii a zaraz po nim odblokowanie napięcia, KATHARSIS, uśmiech, powrót do dobrej zabawy. Nie ma nic gorszego niż BEZNAMIĘTNE foty dzieci wyglądających jak własne figury woskowe.
  3. Dzieci lubią podżerać – czasem to jedyny sposób na ich ujarzmienie. ALE UWAGA!: najlepiej służą do tego elementy o średnicy nie większej niż 1 cm (rodzynki, lentilki, …). Pomiędzy gryzem a kęsem i przeżuwaniem – w ułamku sekundy – spokojnie jesteśmy w stanie złapać całkiem niezłe ujecie. Przenigdy nie należy serwować winogron, truskawek, arbuza czy – O ZGROZO – haribo, bo grozi to CHOMICZYMI POLIKAMI przez całą sesję. Oraz plamami na dekolcie. Oczywiście jakby co jest na to sposób – patrz. punkt 4.
  4. Obróbka zdjęć. Polecamy LEGALNY i DARMOWY program PICASA. Obsługa wymaga inteligencji na poziomie małpy, więc wszyscy się raczej załapujemy 😛 Doskonały do wycinania plam na ubraniach, paskudnego ugryzienia od muszki owocówki czy „sinych pajączków” od zimna na nóżkach małych modeli. Oczywiście nie zapominajmy, że prawdziwi HIPSTERZY-WYMIATACZE obrabiają zdjęcia w Paint’cie!
  5. Niechciani bohaterowie drugiego planu – nie bójcie się ich! Gruba baba w obcisłych, białych legginsach, kot wyżerający ze śmietnika, pies obsikujący koło samochodu… Takie rzeczy robią klimat 😀 No i zawsze jest alternatywne rozwiązanie – patrz punkt. 4
  6. Jeśli chcecie opstrykać KILKA ubranek podczas jednej sesji sugerujemy ubieranie dzieci NA CEBULĘ – co jakiś czas zdejmując kolejną warstwę. Skraca to czas i nie doprowadza ich do furii tak jak nieustanne PRZEBIERANIE.
  7. Sprzęt fotograficzny??? Nie przeceniajmy jego wagi (o ile zdjęcie nie ma być wywołane na BILBORDZIE). My zazwyczaj robimy foty najbardziej popularnym APARATEM NADBAŁTYCKICH TURYSTÓW, bez lampy błyskowej, blendy, miernika światła, itp. BA – czasem nawet  iPhonem albo prezentujemy zrzuty zdjęć z kamery przemysłowej 😛
  8. Uwaga końcowa – dzieci z ulizanym, nadmiernie przyczesanym i idealnie ułożonym włosem NIE WYSTĘPUJĄ W PRZYRODZIE.

XoXo Crazy J&Z

jak zrobić sesje6

 

jak zrobić sesje4

 

jak zrobić sesje1

 

????????

 

jak zrobić sesje3

 

jak zrobić sesje5

 

????????

 

jak zrobić sesje9

 

jak zrobić sesje9c

 

jak zrobić sesje10

 

????????

 

jak zrobić sesje12

 

????????

 

pola&frank08

 

jak zrobić sesje14

 

????????

 

jak zrobić sesje 01

 

????????

 

jak zrobić sesje13

 

????????

 

pola&frank303

 

????????

 

pola&frank306

 

jak zrobić sesje8

 

????????

Reklamy