A czy WY skracacie dzieciom telomery??

SAJĘS

TELOMER

Jeśli uważacie, że stres jest dla dziecka dobry, bo przygotuje go do życia w przyszłości, uodporni oraz że co nas nie zabije to wzmocni … to się trochę mylicie…Świat nauki dokonał właśnie kolejnego istotnego odkrycia. I to NIEBANALNEGO!

Telomery – kojarzycie? Takie małe końcówki chyba najbardziej znanego X na świecie. Nie..nie chodzi o X factora…. tylko o chromosom. Telomer to fragment, który zabezpiecza naszego X przed uszkodzeniem podczas kopiowania. SKRACA SIĘ jednak podczas każdego podziału komórki. Proces ten przekłada się NIESTETY na proces starzenia. Naszego starzenia się!
HIPERuproszczając… im krótszy telomer tym organizm funkcjonuje wolniej, tempo przemiany materii zmniejsza się, tkanki i narządy zaczynają się starzeć.

Tyle słowem wstępu teoretycznego, a teraz po krótce i do rzeczy.

W dopiero co opublikowanym artykule naukowym -Daniel Notterman z Penn State oraz jego zespół odkryli, że dzieci dorastające w stresujących warunkach/środowisku/sytuacji życiowej mają telomery o 40% krótsze. Mając zatem wiedzę czym i po co są wnioski wyciągnijcie sobie sami. 

A dla tych którzy UMIĄ PO ANGIELSKIEMU, pełna treść artykułu tutaj

 

Reklamy