O tym jak raz drugi kopnięto HIV’a w d..ę :D

Dziś o tym jak po raz drugi kopnięto HIV’a w d..ę 😀

HIV-saj

Podczas gdy oczy całego świata skierowane są na rosyjskiego kandydata do POKOJOWEJ NAGRODY NOBLA (!), w świecie sajęsu znów wydarzyło się coś ważnego. Może  Wam umknęło (a może nie), ale po raz drugi w historii wyleczono CAŁKOWICIE dziecko z wirusa HIV. Czteromiesięczny niemowlak z Kalifornii dostał leki antyretrowirusowe cztery godziny po narodzeniu. Teraz ma już niespełna rok i jest całkowicie zdrowy.

O pierwszym udokumentowanym wyleczeniu dziecka z HIV pisałyśmy przy okazji otwarcia na Crazy J&Z sekcji SAJĘS (http://wp.me/p3B23s-ri). Teraz ma już 3 lata (czyli tyle ile Zocha i Dżonas) i jest całkowicie zdrowe. No chyba że ma katar albo ospę…bo to dziecko w końcu 😛

Problem HIV’a pewnie Was nie dotyczy, ale pamiętajcie, że chociażby w 2011 roku z wirusem HIV urodziło się 300 tys. dzieci w większości w krajach biednych, gdzie tylko 60% zarażonych ciężarnych kobiet otrzymuje leki, dzięki którym można zapobiec przedostaniu się wirusa na dzieci. Całkowitą liczbę nosicieli wirusa HIV na świecie ocenia się na 34 miliony!

To na razie drugie dziecko – ale sukces i znaczenie tego faktu są NIEWYOBRAŻALNE 😀

Reklamy