Ponadczasowe klocki LEGO

????????

.

LEGO i DUPLO kontra ich ZASTĘPNIKI. Runda pierwsza i ostatnia czyli zwycięstwo przez nokaut 😀

Najpierw krótka faktologia 😀

Markę LEGO założył 81 lat temu Ole Kirk Christiansen. Nazwa LEGO to skrót utworzony z duńskiego zwrotu „Leg godt” (‚baw się dobrze’). Charakterystyczny sposób łączenia klocków został opatentowany w roku 1958. Koncern Lego posiada około 70% udziału w światowym rynku klocków, co oznacza, że 400 mln ludzi rocznie bawi się jej produktami!!!! Marka ta jest także fenomenem na skalę ogólnoświatową! W 2009 – pomimo światowego kryzysu gospodarczego odnotowała ponad 60% wzrost zysków.

Klocki LEGO rządzą i wymiatają. Osobiście  nie znamy nikogo kto by nie zbierał LUDZIKÓW (oczywiście po 1978 – bo wtedy dopiero zaczęli je produkować). Były i są pragnieniem dzieciaków od czasów PEWEX’u po dzis dzień.

Obecnie są trochę bardziej przystępne cenowo niż za naszego dzieciństwa, co nie oznacza to, że są tanie – BO NIE SĄ!

Z tego względu na rynku pojawiła się masa podróbek zwanych niekiedy ZASTĘPNKAMI. Najbardziej popularne to Jixin i JDLT. Są łudząco podobne do DUPLO, na pierwszy rzut oka  trudno je odróżnić od oryginału. Zresztą sami zobaczcie: http://allegro.pl/klocki-jdlt-110016?ref=baby-layer-main

Różnica polega przede wszystkim na STOPIE PLASTIKU czyli rodzaju materiału, z którego są wykonane. A to niestety także nie jest zauważalne gołym okiem. Wystarczy jednak dokonać klasycznego testu czyli TATA NADEPTUJE  NA KLOCEK i słyszymy TRAAAACH. A jak wiecie oryginalne LEGO może nawet przejechać ciężarówka i raczej nic się nie stanie!

Generalnie elementy oryginalne i nieoryginalne pasują do siebie mniej lub bardziej (te z Jixin lepiej spasowują się z DUPLO niż JDLT).

Pamiętajcie, że warto jednak zainwestować w oryginały, bo prawdziwe LEGO potrafi przetrwać kilka pokoleń, a z pewnością dotrwa do kolejnego końca świata… w 2060 roku (tak, tak – określił go Isaac Newton na postawie badań Biblii…) 😀

Dżonas i Zocha kochają LEGO! A foto-dowody poniżej 😉

Zakupy ŚWIĄTECZNE robimy tutaj: LEGO SKLEP

.

Lego02

Lego06

????????

Lego07

????????

Lego11

????????

Lego12

????????

Lego12a

????????

Lego15

????????

????????

????????

.

A czy warto odwiedzić z dzieckiem LEGOLAND ??? O tym też napiszemy  przy najbliższej okazji 😀

.

????????

????????

Reklamy