Parówkowy SKANDAL

parówki01

Noooo i jest….PARÓWKOWY SKANDAL!

NAJNOWYSZY ŻYWIENIOWY HIT INTERNETU propaguje się szybciej niż dwoinka rzeżączki!

„Dzieci spożywające 12 parówek miesięcznie podlegają 9-krotnie większemu ryzyku zachorowania na białaczkę! 12 miesięcznie to 3 tygodniowo – np. jedna w domu, dwie w przedszkolu…”

ŻE HĘ??

Następnie odsyłani jesteśmy do SZCZEGÓŁOW badań czyli… abstraktu pracy z 1994 roku (Cancer Causes and Control). Wiedzione osłupieniem zadałyśmy sobie fatygę i pobrałyśmy z uniwersyteckiej bazy czasopism CAŁOŚĆ tegoż ARTYKUŁU. I przeczytałyśmy.

Dowiedziałyśmy się między innymi, że te SZYNKO-BEKONO-PARÓWKOWE badania oparte są na wywiadzie typu ANKIETA „śniadaniowa” (!) i to raczej mało licznej i niezbyt jednorodnej grupy dzieci. Domyślamy się tylko jak KREATYWNA musiała być analiza statystyczna ;P Co więcej na końcu artykułu w baaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo długiej sekcji „POTENTIAL BIAS” autorzy sami podają masę potencjalnych czynników zakłócających otrzymany wynik…  Abstrakt został oczywiście zakończony naszym ulubionym typem ZDANIA ASEKURACYJNEGO, w którym autorzy sugerują, że ze względu na możliwe nieprawidłowości (haha!), badania powinny właściwie zostać powtórzone  😀 Pozdrawiamy serdecznie autorów!

Owszem, ZGADZAMY SIĘ że parówka nie powinna być głównym składnikiem każdego posiłku dziecka i powinna być „dobrej jakości” (śmieciowe jedzenie faktycznie może prowadzić do różnych chorób!), ale nie popadajmy W PARANOJĘ!

PS. Już w piątek zapraszamy na fotorelację z PARÓWKOWEJ wyprawy Zochy i Dżonasa. Jakoś tak na DOWCIPASY nam się zebrało 😀

…………………………………..

Aaaaaaaaa przy okazji dementujemy: GUMA TURBO NIE BYŁA RAKOTWÓRCZA! 😀

SONY DSC

Reklamy