PRZYGODY ADASIA I TOSI

Dziś O BAJKACH DLA DZIECI.
Pamiętacie??? PANKRACY i jego okienko…KULFON i MONIKA… ZAJĄC POZIOMKA….Było sobie życie… PAN TIK TAK… Wilk i Zając… to dopiero były hicory
😀
Nie ma co ukrywać, TO JUŻ PRZESZŁOŚĆ… dzisiaj nic podobnego nie znajdziecie. Jest jednak coś co musimy Wam (oraz dzieciom oczywiście!) polecić… Znacie bajkę „Przygody Adasia i Tosi”???
Leci na MiniMini codziennie o 18:25. Niby to o chłopczyku kocie i dziewczynce, którzy mieszkają sobie na łonie natury i mają rożne przygody… ALE na litość boską!!
Toż to opowieść o slamsach przyległych do PRL-owskich bloków i małego bajora, do którego ktoś wrzucił koszyk z Tesco (dosłownie!). Tosia nie ma zabawek, ale ma wyimaginowanego przyjaciela kota, z którym się bawi wszystkim i niczym zarazem.. Jest i PAN RZEPKA, który kocha i jada głównie owsiankę (bo jest tania i nic innego tam nie mają), BĄBEL który wygląda jak wielka brązowy kloc/kupa i pływa w bajorze puszczając bańki.. Reszta postaci jest równie kwaśna! (Tak na marginesie… Alicja z Krainy Czarów to także psychodeliczna opowieść o wizjach po zażyciu grzybków halucynogennych.. Na szczęście dzieci tego tak nie widzą..)
Generalnie pojęcia nie mamy co właściwie autor „Przygód Adasia i Tosi” miał na myśli, ale opowieść narysowana jest fajną kreską 😀
My oglądamy ją codziennie (całą rodziną!), bo jest NIESAMOWICIE POZYTYWNA 😀 Interpretację sobie jednak darujemy..
AT1
AT3
AT2
I nasze ulubione odcinki:
Reklamy