Laufrady, balansbajki czyli po polskiemu ROWERKI BIEGOWE

Laufrady, balansbajki czyli po polskiemu ROWERKI BIEGOWE 😀
Głównym celem RB jest nauka tudzież poprawa zdolności motorycznych naszych pociech. W praktyce oznacza to zapoznanie się z grawitacją, tarciem (czasem twarzą..)  oraz momentem obrotowym kuli ziemskiej.
Niestety producenci rowerków nie dodają w pakiecie plastrów, wody utlenionej, gipsu i chirurga szczękowego… a zapewniamy że się przydadzą..
Mimo to rowerki biegowe to frajda na maxa :)))))
Na rynku polskim dostępnych jest kilkanaście różnych marek. Wśród nich jest ooooogromna rozbieżność cenowa, a jakość raczej zbliżona… Bo ja pierdziu, rowerek za 1500 €  to chyba powinien być wykonany z baobabu z Marsa albo kryptonitu żeby cenę uzasadnić….
PRAKTYCZNE RADY DZIADOWE Z WĄSEM dla kupujących:
1. trzeba wziąć pod uwagę długość nóżki dziecka, wiek i to czy zamierza jeździć w pieluszce czy bez.. – właściwa wysokość siodełka to wysokość od podłoża do pupy
2. pompowane koła są istotnym elementem, gdyż w znacznym stopniu amortyzują wstrząsy powstające podczas jazdy, lepiej trzymają się podłoża, są mniej podatne na poślizgi ( istotna uwaga dla dzieci z ADHD tudzież inną nadczynnością psychoruchową)
3. z blokadą kierownicy czy bez…?? zdecydowanie BEZ!! trzeba tylko wytłumaczyć dziecku jakie są konsekwencje gwałtownych skrętów i będzie OK
4. im więcej gadżetów: koszyczki, dzwoneczki, odblaskowe gówienka, koty-piszczałki itp.. tym waga wzrasta…
5. z reguły ROWERKI DREWNIANE są cięższe i bardziej masywne (jest to istotne gdy kupuje się rowerek 2 latkowi – bo 4 latek raczej nie odczuje różnicy).
Generalnie WAGA  jest ważnym aspektem dla rodziców bo to my je DO CHOLERY będziemy targać przez co najmniej pół spaceru w jednej ręce a zmęczonego dzieciora w drugiej!!!
UWAGA: ekodrewniane rowerki są modne, ale przereklamowane, a ceną niejednokrotnie przewyższają aluminiowe (stalowe). Sami jednak zdecydujcie czy opyla się Wam je kupować czy nie (bo nie siedzimy w waszych portfelach.. )
MĄDROŚĆ końcowa: w  przypadku rowerka biegowego NIE POLECAMY KUPOWANIA NA WYROST  ( tak jak kurtki czy butów 😉 Bo będzie BAM, AŁA i zdarta twarz!
Oto kilka ciekawych propozycji rowerkowych wraz z komentarzem:
Eksclusive: http://www.mores-design.com/products/ (najdroższy rowerek biegowy na rynku. DŻIZYS madafaka noooooł!!!!!)
http://www.likeabike.com.pl/p12,mini.html (wyższa półka, ale polecamy)
http://www.smjsport.pl/produkt.php?prod=2422&grupa=0&lp= (mamy go i polecamy ze względu na możliwość szybkiego doczepienia pedałów)
A tu JAK OPATRZYĆ RANY znajdziecie.
????????
????????
????????
????????
rb03
????????
????????
????????
????????
Reklamy